Jump to content

Cz | En | De | Ru | Pl | Bg | Ro | Es | Fr | Sk | Hu | Sr

Filamos – urządzenia górnicze i budowlane

 
Maszyna do natrysku betonu (torkretnica) TTS-600 Wrzecionowa pompa tłocząca i tynkarska CA 40 COM-F mieszarka przeciwbieżną

Urządzenie wiertnicze VS-1

Zastosowanie

Urządzenie wiertnicze (kolumna wiertnicza) VS-1 jest przeznaczone do wykonywania płytkich odwiertów o średnicy do 50 mm i maksymalnej głębokości 12 m. Urządzenie nadaje się do wykonywania wierceń poprzedzających prace rozbiórkowe, ewentualnie do aplikacji techniki kotwienia w budownictwie podziemnym, przemyśle górniczym, przy renowacji konstrukcji betonowych, itp.

Dzięki swoim wymiarom, kolumna wiertnicza nadaje się do zastosowania również w mniejszych i trudniej dostępnych przestrzeniach.

Opis

Urządzenie wiertnicze składa się z kolumny rozpierającej, na której poprzecznie umieszczona została wiertnia do prowadzenia młota udarowego. Dla łatwiejszego sterowania jest ona wyposażona w dwukołowe podwozie. W tylnej części wiertni umieszczony jest panel sterujący, w którym skoncentrowana jest większa część elementów sterujących.

Kolumna rozpierająca zespołu składa się z siłownika pneumatycznego z podwójną powierzchnią czynną w kierunku wysuwania tłoczyska. Na rozpierający siłownik pneumatyczny nasunięty jest działający jednostronnie, przesuwany siłownik pneumatyczny, wzdłuż którego na listwie zębatej przejeżdża obejma z konsolą do zamocowania wiertni.

Wiertnię tworzy układ dwóch szeregowo połączonych siłowników pneumatycznych. Główny siłownik pneumatyczny stanowi jednocześnie korpus urządzenia, po którego górnej części przejeżdża młot udarowy. Siłownik pomocniczy usytuowany z boku wiertni zapewnia wymagany wzdłużny posuw wiertni w kierunku wiercenia. Wiertnię umocowaną na konsoli można przechylać pod dowolnym kątem.

Panel sterujący wiertni umożliwia centralne sterowanie wszystkimi jej funkcjami roboczymi. Wiertnia jest przeznaczona do obsługi przez jednego pracownika.

vs-1-nakresDoprowadzenie powietrza do pneumatycznego siłownika rozpierającego jest wyposażone w zwrotny zawór bezpieczeństwa, który zabezpiecza rozpartą kolumnę przed możliwym uwolnieniem się w przypadku nagłego przerwania dostawy sprężonego powietrza.

Zalecanym typem młota udarowego jest młot VKS-29, dostarczany przez producenta.

Dane techniczne

Parametr VS-1
Ciśnienie robocze powietrza [MPa] 0,4–0,6
Zużycie powietrza [m3/min] 4
Zakres rozparcia kolumny (z wykorzystaniem kompletu grotów wspierających) [mm] 1710–3560
Całkowity skok młota udarowego [mm] 2240
Maks. nacisk na wiertło udarowe [N] 1450
Doprowadzenie powietrza DN 25
Wysokość wsuniętej kolumny rozpierającej [mm] 1710
Całkowita długość wiertni [mm] 2420
Ciężar zestawu [kg] 180
Skok pneumatycznego siłownika rozpierającego [mm] 1150
Maks. siła docisku pneumatycznego siłownika rozpierającego [N] 2740
Zakres wysokości poziomo ustawionych osi odwiertów [mm] 645–2795
Posuw młota udarowego po wiertni [mm] 1515
Wzdłużny posuw wiertni w stosunku do kolumny rozpierającej [mm] 725

Fotogaleria

Praktyczne zastosowanie